Pretraga

Fudbal

Radnički preokretom do prve pobede na domaćem terenu

Kristina Petrikić 27.8.2022. Komentari

U okviru osmog kola Mocart Superlige Srbije, fudbaleri Radničkog su preokretom pobedili Napredak iz Kruševca rezultatom 3:2. Ovo je druga vezana pobeda domaće ekipe na čelu sa Sašom Mrkićem. Dvostruki strelac domaće ekipe bio je Saša Marjanović golovima u 28. i 55. minutu. Dok je gol u 80. minutu postigao Nikola Štulić. Za gostujuću ekipu strelac prvog gola bio je Nemanja Krstić u 5. minutu i Nebojša Bastajić u 6. minutu.

Utakmica je započela veoma uzbuljivo i već u trećem minutu Radnički je ostao sa igračem manje nakon isključenja Jamkama koji je dobio crveni karton nakon obaranja Matića. Slobodan udarac u 5. minutu izveo je Krstić i doneo ranu prednost svom timu,. Odmah u sledećem napadu, igrači Radničkog su izgubili loptu na sredini terena i nakon polukontre gostiju lopta je došla u noge Bastajića, koji je duplirao prednost gostiju minut posle prvog gola,. Tri minuta nakon gola, Bastajić je dobio crveni karton i oba tima su zbog crvenih kartona meč nastavila sa deset igrača. Crveni karton i dva gola nisu obeshrabrili domaćine i na terenu se videla velika želja za pobedom i puno šansi. Nakon centaršuta u 28. minutu Stojanovića, loptu je glavom poslao u gol Marjanović i time smanjio prednost Napretka. Do kraja poluvremena najveću priliku imao je fudbaler Napretka Mićin, koji je u nadoknadi vremena pogodio stativu.

Drugo poluvreme fudbaleri Radničkog su započeli još intezivnije i ređali šanse, pa je u 55. minutu korner izveo Mesarović, dok se Marjanović ponovo našao na pravom mestu i pogodio gol glavom za izjednačenje. Preokret je doneo Štulić u 80. minutu. Aksentijević je centrirao ka Stajiću koji je glavom loptu spustio za Štulića da bi ovaj sigurnim šutem postigao gol.

Trener Radničkog Saša Mrkić bio je zadovoljan igrom i rezultatom svog tima. On je istakao da je ovo bila jedna turbulentna utakmica gde su protivnika častili u startu sa crvenim kartonom i dva gola, još u prvih pet minuta. Jedna turbulentna utakmica sa puno akcija, sa puno ritma i ovakve utakmice vraćaju publiku na stadion, rekao je Mrkić i čestitao je svojim igračima na izuzetnom zalaganju.

Trener Napretka, Dušan Đorđevič čestitao je Radničkom na pobedi. Poveli smo na početku utakmice, dobili dodatnu prednost u vidu crvenog kartona za Radnički, međutim i mi smo vrlo brzo dobili crveni karton i ušli u ritam koji nimo mogli da ispratimo, kazao je ĐorđevićNakon poraza u Nišu, šef stručnog štaba Dušan Đorđević podneo je ostavku, pozdravio se sa svojim igračima i poželeo im više sreće u nastavku sezone.

Naredni meč ekipa Radničkog će gostovati Vojvodini u Novom Sadu, dok Napredak dočekuje Mladost GAT.