Pretraga

Fudbal

Radnički iz Kragujevca odneo bodove sa „Čaira”

Miloš Papović 11.10.2022. Komentari

U okviru 14. kola Mocart Superlige Srbije Radnički iz Niša dočekao je svog imenjaka iz Kragujevca i tom prilikom zabeležio poraz rezultatom 1:3. Strelac za domaćine bio je Nikola Štulić u 78. minutu, dok su za goste pogađali Damjan Krajišnik u 38. minutu, Stefan Čolović u 41. minutu i Evandro u 61. minutu.

Utakmica je započela u sporijem ritmu gde se lopta u većini prvog dela poluvremena kretala oko centra, smenjivao posed lopte ali ni domaćini ni gosti nisu uspevali da dođu do protivničkog gola. Igra se ubrzala kada je u 38. minutu Vidojević probio po desnoj strani i dodao do Krajišnika koji je loptu sa dva metara plasirao u gol. Samo tri minuta kasnije u 41. minutu gosti su udvostručili prednost nakon Evandra koji je probio u šesnaesterac i dodao loptu Čoloviću koji je bio precizan. Domaćini su pokušavali do kraja prvog poluvremena da smanje prednost gostiju međutim nisu uspevali da dođu do ozbiljnije šanse.

Drugo poluvreme je otpočelo nešto agresivnije od prvog poluvremena te su domaćini napadali sve do 51. minuta kada je Štulić pogodio gol glavom ali je sudija ponoštio pogodak jer se igrač nalazio u nedozvoljenoj poziciji. Smenjivao se posed lopte sve do trenutka kada je u 62. minutu Evandro nakon dodavanja Stoiljkovića ispred samog gola uspeo da pogodi i reši pitanje pobednika. Radnički se borio do kraja drugog poluvremena i stigao do šanse već u 64. minutu kada je nakon lopte po sredini Štulić šutirao pored gola. Domaćini su napadali još uvek i u 78. minutu uspeli da smanje prednost gostiju kada je nakon iste lopte po sredini ovoga puta je Štulić bio precizan i postigao utešni gol za svoj tim. Drugi žuti karton odnosno crveni zaradio je kapiten domaćeg tima Pejović u 89. minutu nakon lošijeg starta nad protivnikom, te je Radnički iz Niša do kraja izgrao sa igračem manje ali nije uspeo da postigne pogodak.

viber image 2022 10 10 18 44 23 916

Trener Radničkog iz Kragujevca Darko Milisavljević
se zahvalio domaćinima na gostoprimstvu i poželeo Nenadu Lalatoviću srećan nastavak sezone i da ostvari sve ciljeve.

Bila je fer i korektna utakmica, na našu sreću mi smo danas pobedili. Prvo poluvreme smo odigrali na način kako smo i pripremali gde nas je to i dovelo do tog pozitivnog rezultata. U drugom poluvremenu Radnički je malo više rizikovao. Mogla je i utakmica da ode u nekom drugom smeru ali na našu sreću nije.

Šef stručnog štaba Radničkog iz Niša Nenad Lalatović čestitao je Radničkom iz Kragujevca na zasluženoj pobedi.

Ušli su bolje u utakmicu od nas, mi smo znali da igru otvaraju sa tri igrača ali je problem jer su svi moji igrači od prvog minuta ušli loše sve do poslednjeg, pravili smo velike greške. Nisu ispoštovali ništa kako smo se dogovorili, gosti su zasluženo poveli sa dve razlike, da je Štulićev gol bio regularan možda bi utakmica išla u nekom drugom toku. Požalio se na sudije i poručio da se u narednim utakmicama obrati pažnja

Radničkom iz Niša je ovo sedmi poraz i sa 13 bodova ostaju na 11. poziiciji, a u narednom kolu igraju u Ivanjici sa Javorom..