Pretraga

Fudbal

Crvena Zvezda sa dva igrača više slavila na „Čairu”

Miloš Papović 24.10.2022. Komentari

U okviru 16. kola Mocart Superlige Srbije, Radnički iz Niša dočekao je lidera tabele Crvenu zvezdu i tom prilikom zabeležio poraz rezultatom 1:2. Strelac za domaćine bio je Saša Marjanović u 73. minutu, dok je dvostruki strelac za goste bio Aleksandar Pešić u 68. i 97. minutu. Utakmicu je obeležila i velika posećenost.

Foto; Miloš Papović

Prvo poluvreme je počelo veoma energično sa obe strane, razmenjivao se posed lopte, ali je kontrolu imala gostujuća ekipa iz Beograda. Nizale su se šanse, a prva ozbiljnija prilika desila se u 10. minutu. Nakon izvedenog slobodnog udarca, Rodić je ubacio loptu u peterac, ali je lopta nakon intervencije golmana završila u noge Kange koji je šutirao pravo u gol, ali je šut izblokirao Jamkam. Druga ozbiljnija prilika se dogodila u 20. minutu nakon kornera, za loptu se izborio Dragović koji je glavom šutirao preko gola. Domaćini su se većinom utakmice branili, ali su u 25. minutu imali šansu kada je Cvetković sa ivice šenaesterca šutirao pravo u Borjana. Nakon izvedenog kornera u 30. minutu Milunović je šutirao glavom, ali je Rosić bio odlično postavljen i nije dozvolio da protivnik dođe do vođstva. U 44. minutu Jamkam je oborio Bukarija u kaznenom prostoru, sudija je pokazao na belu tačku, ali je nakon pregleda iz VAR sobe poništio tu odluku.

Drugo poluvreme započelo je slično kao i prvo, ali sa velikom inicijativom gostujuće ekipe, što je rezultiralo u 58. minutu kada je Jamkam oborio Mustafu i zaradio drugi žuti kartom. Time je Radnički ostao bez igrača u ranoj fazi drugog poluvremena. Nakon crvenog kartona domaćina, Zvezda je preuzela kompletnu kontrolu utakmice, pa je tako u 68. minutu nakon Mijailovića lopta došla do Pešića, koji je loptu poslao iza leđa Rosića i doneo prednost svom timu. Domaćini nisu ustuknuli nakon primljenog gola te su napadali iz kontranapada. Marjanović je sa ivice šenaesterca zatresao mrežu protivnika i uspeo da izjednači rezultat nekoliko minuta nakon ulaska u igru. Gosti su nastavili sa napadom na Radnički, a u 77. minutu, nakon duge lopte u šesnaesterac, Pešić je šutirao, ali je Rosić još jednom intervenisao i pokazao zašto je dobio priliku da brani ove sezone. U nadoknadi vremena Entogo je udario Milunovića i dobio crveni karton, nakon čega su domaćini utakmicu morali da završe bez još jednog igrača, što je rezultiralo da u 97. minutu, nakon velike gužve u šenaestercu, lopta završi kod glave Pešića koji je postigao pogodak i doneo radost navijačima Crvene zvezde.

bakljada

Bakljada navijača Crvene Zvezve; Foto: Miloš Papović

Šef stručnog štaba Crvene zvezde Miloš Milojević čestitao je treneru Lalatoviću i ekipi Radničkog na dobro pripremljenoj i odigranoj utakmici.

To što je karakterisalo meč je da je bio jako sadržajan i dobrog inteziteta. Jednostavno, teško je igrati protiv jedne dobre i čvrste ekipe Radničkog. Radnički je podsetio na najbolje igre kod kuće. Postigli smo gol i imali smo kontrolu utakmice. Jeste bilo napeto i do kraja neizvesno, ali to su derbi utakmice, rekao je Milojević.

Trener Radničkog Nenad Lalatović čestitao je i jednoj i drugoj ekipi na prikazanoj igri i čestitao protivniku na pobedi.

Odigrali smo odličnu utakmicu protiv tima koji ima izvanredan kvalitet. Krivo mi je što su moji momci dali 200 odsto svojih mogućnosti, a nisu uzeli bod. Olako smo dobijali žute kartone, izjavio je Lalatović.

Nakon 16. kola, Radnički ima po četiri pobede i remija, kao i osam poraza i nalaze se na 11. poziciji. Narednog meča gostuju ekipi Partizana.