Pretraga

Fudbal

Radnički ponovo neuspešan na domaćem terenu

Miloš Papović 6.11.2022. Komentari

U okviru 18. kola Mocart Superlige Srbije Radnički iz Niša dočekao je ekipu Kolubare iz Lazarevca i tom prilikom odigrao nerešenim rezultatom 1:1. Strelac za gostujuću ekipu bio je Ante Vukušić u 23. minutu. Izjednačujući gol za domaću ekipu, postigao je Sava Petrov u 53. minutu.

Foto; Marija Vidojević

Od prvog sudijskog zvižduka, napadalo se na obe strane terena. Do prve šanse došla je ekipa Radničkog već u 18. minutu kada je Stajić sa svega nekoliko metara šutirao preko gola. Već u 22. minutu Štulić je solo prodorom došao do gola protivnika, ali je tom prilikom šutirao pravo u golmana Stanivukovića. Nakon dugačke lopte ka Stajiću koji se okliznuo i napravio grešku, a koju je Vukušić iskoristio, time je postigao gol za vođstvo svog tima već u prvom poluvremenu. Radnički je imao šansu u finišu prvog poluvremena kada je došao do lopte u šenastastercu, ali šutirao je pravo u golmana Kolubare

Drugo poluvreme Radnički je započeo sa željom da se vrati u igru i to im se isplatilo već u 53. minutu kada je od lopte po desnoj strani Jamkama došlo do gužve u šenaestercu te je lopta završila u noge Petrova, koji je istu plasirao u gol i doneo izjednačenje svojoj ekipi. Veliku priliku za preokret imao je Dimić kada je Jamkam ponovo probio po desnoj strani i dodao loptu do Dimića, koji se nalazio pored samog gola, ali je nespretno pogodio stativu i nije uspeo da postigne pogodak. Radnički je do kraja utakmice pokazao želju za pobedom, ali im to nije pošlo za rukom.

2

Šef stručnog štaba Kolubare Veroljub Dukanac pokazao je veliko zadovoljstvo osvojenim rezultatom.

U momentu kada ekipi ništa ne ide i dolazi ovako jedan bod osvojen srcem i željom, moram biti prezadovoljan – rekao je Dukanac.

Trener Radničkog Nenad Lalatović čestitao je Kolubari na pobedi.

Poklonili smo pobedu, mislim da smo bili bolji tim, imali smo svoje prilike, ali nismo uspeli to i da iskoristimo. Kolubara je došla ovde da ne izbugi utakmicu i uspela je u tome. Ja nisam selektovao ovaj tim i budite sigurni da ću napraviti veliki rez u decembru – kazao je Lalatović

Sa 17 bodova iz 18 kola Radnički zauzima 11. poziciju na tabeli Superlige Srbije. U poslednjem ovogodišnjem meču u Superligi Radnički igra u gostima protiv TSC-a. Taj meč je narednog vikenda, a pre toga, 9. novembra, dočekuje IMT u osmini finala Kupa.